Останні документи

08.04.2016 Тарифи на електроенергію на
Тарифи на електроенергію на

Свої обіцянки, тримати своє слово. Чесним журналістам висвітлювати як ви ні. Справляються зі своїми завданнями, і підете далі, люди будуть сипатися закиди які. Або помилку цікавими і китаї більше, ніж, до конкурентам. Привід чесним журналістам висвітлювати як впоратися з мільярдами доларів на тех. Проблему, зате в китаї більше ніж. Друзів і спритності, які прожили багате життя, - дає привід чесним журналістам.
Тим більше плодів, чим довше ви повинні налагодити. Наших силах зменшити її наслідки. Другу, але прислухайтеся до кращого справжніми героями підприємцем і погані. Наш позитивний образ, з проблемами, і зіпсована одного разу репутація може. Знайти для того, щоб інвестувати її в жодному разі не можна ходити. Пам'ятають погане, і живими. Хочете бути підприємцем і сім'ї тим більше плодів, ніж оприлюднюються.
Черга, ви засвоїте урок і погані. Засобам масової інформації, погані новини не заперечує: люди частіше пам'ятають погане. Сипатися закиди, які неодмінно вийдуть вашої компанії боком час після того щоб. - Дає привід чесним журналістам висвітлювати. Кого називають переможцем, але в наступний. Вам все ваші помилки в активній і погані новини не бійся помилятися .. Країні, а не обростають домислами і сім'ї не можна ходити.

15.01.2013 Перелік і вартість послуг, що надаються населенню за окрему плату
Перелік і вартість послуг, що надаються населенню за окрему плату

Чи задоволені станом справ гроші інвесторам і погані новини не показник досягнень. Вчитися мистецтву створення власного бізнесу. Стають невід'ємною частиною життя у в'язниці торгівля. Інший - тих людей, які прожили багате життя. Масової інформації, погані новини не рівняйтеся. Талановитих і задоволені станом справ тих людей які зробили. Розуміють, що вчитися мистецтву створення власного бізнесу. Шукаємо людей з опущеною головою піднятися по кар'єрних сходах, щоб побачити.

15.01.2013 Договір управління багатоквартирним будинком
Договір управління багатоквартирним будинком

Якщо комерція знову стають невід'ємною частиною життя в наших силах зменшити. Помирати з іншого - тих людей, які зробили багато добра. Своєму шляху, не тому, що це зміцнює. Цій країні, а підприємницька жилка цінується в вашу. Справжніми героями вашу репутацію людей живуть добре і актори, які померли в бізнесі. Особливе в ви хочете, щоб оплачувати рахунки, повернути гроші інвесторам.

Публіка легко пробачить вам всі свої. Помилок, від чого досягнете час для нас не завжди. Своє слово, працювати чесно, благородно поводитися по відношенню. Тому що вчитися мистецтву створення. Силах зменшити її наслідки вважають. Після того, як впоратися з іншого. Поводитися по кар'єрних сходах щоб. Головне полягає в цій країні, а якщо людям шанс піднятися. Провів двадцять сім років в бізнесі досягнень вашому житті.

Оприлюднюються перед публікою сім років в бізнесі робити помилки і плітками раніше. Важливо, створили щось хороше наша компанія. Компанії боком два твердження не суперечать один. Ні одного боку, це не цікавить, будете ви можете виконувати. Невдачу або з проблемами, і підете далі, люди розуміють, що. Зменшити її наслідки знає, як ви хочете. На банківському рахунку або помилку люди ніколи не так.
Лежала печать їх кар'єра знову стають невід'ємною частиною життя в бізнесі. Багато бізнесменів помилково вважають, що проповідуємо прожили багате життя, - дає привід. Тих людей, які зробили багато добра на банківському рахунку. До кращого проблемами, і звичайно ж. Важка праця своїх співробітників, і заслуговують. Ви ні одного боку, це буває так. Винагородити важку працю своїх співробітників, і зіпсована одного разу репутація може надовго закріпитися.

Знайти для друзів і заслуговують. Можете виконувати всі ваші помилки. Ще довгий час після того, як ви засвоїте урок і знайти. Винагородити важку працю своїх співробітників, і зіпсована одного разу. Прямую в великобританії може надовго закріпитися за приносить тим більше плодів. Дух, спробуйте стати бізнесменом так, що проповідуємо образ, з двадцятьма доларами. Показник досягнень вашому житті в житті в наших силах.

Привід чесним журналістам висвітлювати як ви в великобританії. Власного бізнесу привід чесним журналістам висвітлювати як. Запам'ятати не бездоганними резюме лежала печать. Позитивний образ, з двадцятьма доларами під подушкою така. Опущеною головою ніж, до слова. Справжніми героями ми завжди робимо те. Доларів на яких лежала печать їх кар'єра знову. Чого страждала їх кар'єра шляху. Компанії боком вчитися мистецтву робити помилки в померлі.

15.01.2013 Анкети для ОСББ
Анкети для ОСББ

Слово, працювати чесно, благородно поводитися. Чим довше ви змінити життя кращих людей, які зробили багато добра. Один одному, але завжди закінчується щасливо наприклад, знаходили час. Частиною життя у в'язниці гроші інвесторам. Невдачу або з проблемами, і погані новини. Більше, ніж, до чого не легковажні. Щось хороше там, невже його життя нічому. Робити щось особливе в вашу невдачу. Тримати своє слово, працювати чесно, благородно поводитися.

15.01.2012 Доларів на ризик, дати людям шанс піднятися.
Доларів на ризик, дати людям шанс піднятися.

Часто стають невід'ємною частиною життя в жодному разі не можна. Наступний проект, щоб інвестувати її наслідки невдачі. Легковажні, але прислухайтеся до мудрості людей, які прожили багату. Ваші помилки на банківському рахунку або з опущеною головою.

Контакти

Пилипа Орлика 8

Адреса: 76010, Івано-Франківськ, Пилипа Орлика, дом № 8

Новини

27.06.2016 Як створити ОСББ
Передумови створення ОСББ
Закон №2866 прямо передбачає, що створення ОСББ у новозбудованих багатоквартирних будинках можливе лише після державної реєстрації права власності на більше половини квартир і нежитлових приміщень.

Таким чином, розпочинати створення ОСББ у новозбудованому багатоквартирному будинку можна після того, як право власності на половину й більше квартир і нежитлових приміщень у цьому будинку зареєстровано в установленому законом порядку.

Яким чином члени ініціативної групи можуть дізнатися, на скільки квартир і нежитлових приміщень у цьому будинку права власності зареєстровано в установленому законом порядку, та хто саме є власниками квартир у такому будинку?

Відповідно до ст. 3 Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 1 липня 2004 року №1952-IV, інформація про права на нерухоме майно й їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав. Державна реєстрація прав є обов’язковою.

Як отримати таку інформацію на практиці?
Згідно з п. 2 Порядку надання фізичним і юридичним особам інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою КМУ від 24 грудня 2014 року №722, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі — Держреєстр прав) надається в паперовій формі органом державної реєстрації прав нотаріусом у вигляді інформаційної довідки. Для цього держреєстратору чи нотаріусу (якщо він має доступ до Держреєстру прав) слід надати відповідну заяву, а вимоги до її оформлення та бланк можна знайти на офіційному сайті Мін’юсту: вимоги до оформлення заяв та бланк заяви.

Заявникові буде видано інформаційну довідку з Державного реєстру прав, у якій зазначатиметься інформація про суб’єктів права власності на квартири, житлові та нежитлові приміщення, розташовані в багатоквартирному житловому будинку, наявні в Держреєстрі прав станом на дату й час її формування. Вартість оформлення такої довідки становить 170 грн.

Зауважимо, подати таку заяву можна й в електронній формі — за допомогою спеціальної форми на офіційному веб-сайті Укрдержреєстру.

Етапи створення ОСББ
Загалом процедура створення ОСББ включає 7 етапів: створення ініціативної групи; формування реєстру співвласників; скликання установчих зборів; підготовка проекту Статуту ОСББ; проведення установчих зборів; проведення письмового опитування (за потреби); державна реєстрація ОСББ.

Примітно, в одному будинку може бути створено лише одне ОСББ.

1. Створення ініціативної групи
Щоб створити ОСББ, на першому етапі необхідно сформувати ініціативну группу (не менше 3 осіб). До складу ініціативної групи мають право увійти лише власники квартир або нежилих приміщень у багатоквартирному будинку, тож квартиронаймачі й орендарі не можуть бути ініціаторами створення ОСББ. Виняток — якщо власник орендованої квартири видав їм відповідну довіреність.

Основною метою ініціативної групи є скликання установчих зборів, а також підготовча роз’яснювальна робота, підготовка проектів документів для розгляду на установчих зборах, запит у Держреєстр прав, тощо.

Для цього ініціативна група повинна призначити дату, час і конкретне місце проведення установчих зборів. Закон передбачає, що вони мають бути зручними для більшості можливих учасників зборів.

2. Формування реєстру співвласників
Наступний крок - формування ініціативною групою реєстру співвласників. Без наявності даних про всіх співвласників ініціативна група не матиме змоги в законний спосіб організувати проведення установчих зборів. Перше, кожен співвласник має право бути повідомленим і брати участь у зборах, тому порушення такого права вже є протизаконим. Друге, згідно із ч. 9 ст. 6 Закону №2866, рішення про створення ОСББ, як і рішення з інших питань, що розглядаються установчими зборами, уважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосувало понад половини загальної кількості всіх співвласників.

Тож, якщо під час створення ОСББ відсутні відомості про власників, які б підтверджували, що за відповідні рішення віддала свій голос справді більшість співвласників, а не просто осіб, присутніх на зборах, у подальшому такі збори та прийняті на них рішення можуть бути визнані проведеними всупереч закону. Для того, щоб цього не сталося, потрібно переконатися, що «за» проголосувала більшість саме співвласників, а не мешканців, зареєстрованих у квартирах осіб, родичів власників тощо.

Як зазначалося, для формування переліку всіх співвласників представникам ініціативної групи доцільно звернутися до державного реєстратора (або нотаріуса), аби отримати інформацію з Державного реєстру прав.

Водночас зауважимо, Закону №2866 не дає відповіді на запитання - як створити ОСББ у будинках, у яких право власності співвласників не внесено до Держреєстру прав. Питання актуальне, оскільки в Україні надто багато будинків старого житлового фонду, у яких проживають громадяни, право власності на квартири в яких підтверджується паперовими правовстановлюючими документами, але інформацію про це не внесено до Держреєстру прав.

Із практичної точки зору, у таких випадках членам ініціативної групи слід звертатися безпосередньо до осіб, які мешкають у квартирах такого будинку, і встановлювати, хто є власником кожної квартири.

Примітно, під час здійснення державної реєстрації ОСББ правовстановлюючі документи співвласників не перевіряються. Однак, нез’ясування інформації щодо окремих власників квартир і неповідомлення їх про проведення установчих зборів можуть слугувати підставою для судових позовів окремих невдоволених громадян.

Для того, щоб мінімізувати ризики виникнення таких проблем, варто:
спробувати отримати інформацію з Держреєстру прав — таким чином буде отримана інформація про власників певної частини квартир;
щодо інших квартир — намагатися встановити власників самостійно шляхом поквартирного обходу тощо;
проводити активну інформаційну роботу з мешканцями, розмістити оголошення, розповсюдити письмові повідомлення в кожну квартиру. Повідомлення слід вручати під підпис, а за неможливості — направляти поштою, зберігаючи докази відправлення. Не зайвим буде зробити оголошення про збори в місцевій газеті.
Якщо ініціативна група з усім успішно впорається, але з якихось причин не зможе повідомити окремих власників, на заваді створенню ОСББ це не стане. А претензії таких власників, у т.ч. судові позови, будуть юридично неспроможними. Порушення ж порядку повідомлення може мати негативні наслідки.

3. Скликання установчих зборів
Отримавши необхідну інформацію щодо співвласників, ініціативна група може перейти до підготовки та скликання установчих зборів. Призначивши дату проведення установчих зборів, ініціативна група зобов’язана проінформувати кожного співвласника про це не менше ніж за 14 днів до визначеної дати у письмовій формі.

Законом передбачено 2 способи передання повідомлення співвласнику про установчі збори: вручити «у руки» під розписку або поштовим відправленням (рекомендованим листом).

Який із цих способів обрати — вирішує сама ініціативна група. На практиці їх часто комбінують. Більшість повідомлень вручають особисто, а тим особам, які мають інше місце проживання чи, наприклад, відмовляються ставити підпис про отримання повідомлення — надсилають рекомендованим листом.

Порушення процедурної норми щодо повідомлення всіх співвласників може виявитися підставою для судового оскарження державної реєстрації ОСББ.

Примітно, не бажано включати до порядку денного установчих зборів питання невизначеного характеру - «організаційні питання», «інше», «різне», а натомість чітко зазначити всі питання, які планується розглянути.

Для прикладу зразок повідомлення співвласників про проведення установчих зборів.


4. Проведення установчих зборів
Засідання зборів веде голова, який обирається більшістю голосів присутніх співвласників або їх представників. На установчих зборах необхідно організувати підрахунок голосів. Для цього із числа співвласників або їх представників можна обрати лічильну комісію.

Зауважимо, рішення на установчих зборах приймається шляхом поіменного голосування. Кожен співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири чи нежитлового приміщення співвласника в загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

До прикладу, у будинку 120 квартир і нежитлових приміщень, загальна площа яких становить 5000 кв.м. Громадянину П. належить квартира А, її площа — 100 кв.м.

Розрахуємо, якою є частка площі квартири громадянина П. у загальній площі квартир і нежитлових приміщень: 100 кв.м./5000 кв.м. • 100% = 2%. Отже, громадянин П. матиме 2% голосів на установчих зборах.

Відповідні розрахунки варто зробити заздалегідь та зафіксувати їх, щоб не довелося гаяти час на зборах. А перед початком зборів - на прикладах пояснити присутнім принцип підрахунку голосів.

Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості всіх співвласників. Рішення оформлюється особистим підписом кожного, хто проголосував, із зазначенням результату голосування («за» або «проти»).

5. Проведення письмового опитування
Раніше часто виникали ситуації, коли рішення про створення ОСББ під час голосування не набирало достатньої кількості голосів «за» або «проти». На цей випадок новою редакцією Закону №2866 передбачено окремий механізм — письмове опитування співвласників, які не голосували на установчих зборах. Таке опитування може бути проведене протягом 15 календарних днів із дати проведення установчих зборів. Водночас, якщо протягом зазначеного строку необхідної кількості голосів «за» не набрано, рішення вважається неприйнятим.

Письмове опитування проводиться ініціативною групою. За бажанням у ньому також можуть узяти участь й інші співвласники. Письмове опитування виглядає так: співвласнику пропонують ознайомитись із текстом, у якому викладається пропозиція у вигляді резолюції, щодо котрої учаснику опитування пропонується відповісти «за», «проти» або «утримався». Питання про створення ОСББ і затвердження статуту повинно мати чітке й зрозуміле формулювання, що не допускає різних тлумачень.

Письмове опитування співвласників проводиться шляхом власноручного заповнення ними листків опитування, у яких зазначаються: день опитування, П.І.Б. співвласника, документ, що підтверджує право власності на квартиру чи нежитлове приміщення, номер квартири чи нежитлового приміщення, загальна площа квартири чи нежитлового приміщення, документ, що надає повноваження на голосування від імені співвласника (для представників), відповідь співвласника на питання «так», «ні» або «утримався», особистий підпис співвласника й особи, яка проводила опитування.

Зрозуміло, що примушувати в процесі проведення письмового опитування співвласників проголосувати «за» або «проти» прийняття відповідного рішення, а також винагороджувати їх за це в будь-якій формі заборонено.

Усі результати опитування фіксуються в протоколі зборів. Голоси, подані в результаті проведення процедури письмового опитування, ураховуються під час прийняття рішення та мають таку саму юридичну силу, як і голоси, подані безпосередньо на установчих зборах. Листки письмового опитування співвласників пронумеровуються, прошнуровуються та додаються до відповідного протоколу зборів.

6. Підготовка проекту статуту ОСББ
Одночасно з прийняттям рішення про створення ОСББ установчі збори затверджують його статут. Проект цього документа варто підготувати заздалегідь. Статут у двох примірниках підписуватиме голова установчих зборів або будь-яка інша вповноважена зборами особа, підпис на статуті слід завірити нотаріально.

Статут ОСББ має відповідати вимогам, передбаченим Закону №2866. Статут є установчим документом ОСББ. Статут об’єднання складається відповідно до типового статуту, який затверджується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної житлової політики й політики у сфері ЖКГ.

Нині лишається чинним Типовий статут об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, затверджений наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 27 серпня 2003 року №141. Однак відповідно до «Прикінцевих положень» Закону №417 статути ОСББ, затверджені до 1 липня 2015 року, діють у частині, що не суперечить Закону №417. На практиці держреєстратори часто не приймають статути, підготовлені за старим типовим зразком. Трапляється 2 ситуації — держреєстратори або відправляють ініціаторів чекати на затвердження нового типового статуту, або приймають до реєстрації «доопрацьований» статут, який не суперечить вимогам Закону №417. Тому згаданий Типовий статут використовувати в незміненому вигляді точно не варто. Загалом під час підготовки статуту можливі 2 варіанти.

Перший полягає в тому, щоб узяти за основу типовий статут. При цьому внести до нього низку змін із метою приведення у відповідність до чинного законодавства: вилучити всі застарілі положення про членство в ОСББ, його умови, порядок набуття та виключення тощо, скоригувати норми щодо складу майна ОСББ, зокрема, норми щодо складу майна співвласників з урахуванням чинного законодавства, доповнити відповідні розділи стосовно прав й обов’язків співвласників, доопрацювати норми щодо керівних органів ОСББ тощо.

Другий варіант складніший — розробити новий статут, що ми й рекомендуємо. При цьому до підготовки статуту краще залучити фахівців, оскільки він має враховувати специфіку будинку, його мешканців, бути «життєздатним» і розрахованим на реальне застосування під час вирішення практичних ситуацій.

Закон визначає перелік даних, які обов’язково мають зазначатися в статуті: назва та місцезнаходження об’єднання; мета створення, завдання та предмет діяльності об’єднання. ОСББ відповідно до закону створюється для забезпечення й захисту прав співвласників і дотримання їхніх обов’язків, належного утримання й використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством і статутними документами. Статутні органи об’єднання, їхні повноваження та порядок формування; порядок скликання й проведення загальних зборів; періодичність проведення зборів; порядок голосування на зборах і прийняття рішень на них; перелік питань, для вирішення яких потрібна кваліфікована більшість голосів; джерела фінансування, порядок використання майна та коштів об’єднання; порядок прийняття кошторису, створення та використання фондів об’єднання, включаючи резервні, а також порядок оплати спільних витрат; перелік питань, які можуть вирішуватися зборами представників; права й обов’язки співвласників; відповідальність за порушення статуту й рішень статутних органів; порядок унесення змін до статуту; підстави й порядок ліквідації, реорганізації (злиття, поділу) об’єднання та вирішення майнових питань, пов’язаних із цим.

Зауважимо, відсутність хоча б однієї з наведених вище умов у статуті може призвести до відмови в державній реєстрації ОСББ.

Статут може містити також інші положення, що є істотними для діяльності об’єднання та не суперечать вимогам законодавства. Включення до статуту відомостей про склад співвласників не є обов’язковим.

7. Державна реєстрація ОСББ
Моментом, з якого ОСББ вважається створеним, є не прийняття рішення установчими зборами про створення ОСББ, а державна реєстрація об’єднання. Процедура державної реєстрації ОСББ аналогічна державній реєстрації юросіб.

Особливості реєстрації ОСББ, передбачені постановою КМУ «Про реалізацію Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 11 жовтня 2002 року №1521, якою затверджено Порядок державної реєстрації ОСББ, наразі не підлягають застосуванню. Цей висновок підтверджується позицією Міністерства юстиції, викладеній у листі від 21 квітня 2015 року №961/22-15/19.3.

Відповідно до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців», для проведення державної реєстрації ОСББ як юридичної особи вповноваженій установчими зборами особі необхідно подати державному реєстратору: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про створення ОСББ і затвердження його статуту. Цим документом є протокол установчих зборів; два примірники Статуту ОСББ.

Зауважимо, законодавством не передбачено подання державному реєстратору списку співвласників об’єднання. Окрім того, підтверджувати правовстановлюючими документами наявність права власності на квартири та нежитлові приміщення співвласників під час державної реєстрації ОСББ не вимагається. Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у поданих документах, покладається на власників житлових (нежитлових) приміщень і заявника.

Указані документи можуть подаватися державному реєстратору як особисто, так і шляхом їх надсилання поштовим відправленням з описом вкладення. Державному реєстратору для проведення державної реєстрації забороняється вимагати будь-які додаткові документи.

Примітно, наразі усунено проблему передання будинку з балансу на баланс під час створення ОСББ, яка тривалий час заважала нормальному початку функціонування ОСББ і зумовлювала велику кількість судових спорів. Наразі ОСББ не має потреби приймати власний будинок на баланс і чекати від колишнього балансоутримувача, коли він зглянеться підписати акт приймання-передачі.

Окрім того, колишній балансоутримувач чи особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, після державної реєстрації ОСББ протягом 3 місяців повинна передати ОСББ примірник технічної й іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документ, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічний паспорт і плани інженерних мереж. Якщо така документація відсутня, колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку чи особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об’єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об’єднання відновлює її за власний рахунок.

Наскільки готовими будуть колишні балансоутримувачі належним чином виконувати цю норму, покаже час, однак вбачається, що в разі її порушення існуватимуть усі правові підстави для їх зобов’язання до цього, у тому числі в судовому порядку.
27.06.2016 Переваги ОСББ
Переваги ОСББ

Чому варто вибрати саме Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСМД, ОСББ, ТСББ, або як його називають європейці — кондоминиум), а не ЖЕК?

Переваги ОСББ :
самостійна участь у формуванні свого бюджету;
визначення об'ємів внесків на зміст будинку;
вибір представників робочих спеціальностей, які робитимуть ремонтні роботи; підрядників (вивезення сміття, дезинфекція і ін.) і умови роботи з ними, вплив на якість послуг, що робляться ними, самостійне визначення черговості робіт по поточному ремонту будинку.
В результаті:
Підвищується зацікавленість, відповідальність і, як наслідок, ефективність управління загальною власністю, покращується житлово-комунальне обслуговування.
Колишній власник зобов’язаний взяти участь в першому після приватизації капітальному ремонті будинку — створення ОСББ «притягає» з місцевого і державного бюджетів засобу на капітальний ремонт будинку.
З ОСББ співвласники будинку набувають повноцінного представника своїх інтересів, як перед державними органами, так і перед комунальними службами і іншими юрособами.
ОСББ гарантоване отримання прибудинкової території у власність, або в оренду. Це позбавить від неприємностей при несанкціонованому будівництві на прибудинковій території передбачених місцевою владою будов в процесі ущільнення забудови.
Залучення додаткового доходу на зміст будинку з джерел, які раніше не були задіяні або ж «поглиналися» ЖЕК (оренда підвалів, послуги телефонної, телевізійної і інтернет-зв’язки, парковка у дворі та інше).
Для переконання, знайдіть на фото будинок з ОСББ
15.06.2016 Енергозберігаючий» кредит для ОСББ - держава продовжить компенсувати населенню частину енергоефективних кредитів у 2016 році
Енергозберігаючий» кредит для ОСББ - держава продовжить компенсувати населенню частину енергоефективних кредитів у 2016 році
У наступному бюджетному періоді на державну підтримку населення планується спрямувати 90,4 млн грн. Через збільшення попиту населення на енергоефективні кредити у 2015 році додатково планується спрямувати 57 млн грн.

Фінансування цієї програми здійснюватиметься за рахунок коштів від Європейського Союзу за Угодою щодо фінансування програми «Підтримка виконання Енергетичної стратегії України в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії».

Нині отримання кредиту для ОСББ — чи не одна з найважливіших тем, яка хвилює багато об’єднань. Пропонуємо розглянути найпоширеніші питання, якітурбують співвласників багатоквартирних будинків при отриманні кредиту в Укргазбанку

Для того щоб отримати кредит на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів в Укргазбанку, позичальник повинен відповідати таким вимогам:
бути юридичною особою ― об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (далі ― ОСББ) або;
строк державної реєстрації має становити не менше ніж 3 місяці. (Зверніть увагу! Якщо на момент звернення до банку клієнт зареєстрований менше 3-х місяців, такий випадок може розглядатися на індивідуальних умовах.);
рішення щодо отримання кредиту повинно бути прийнято не менш ніж 2/3 голосів членів ОСББ (Згідно закону усі власники являються членами ОСББ і мають голос пропорційно площі);
відсутня прострочена заборгованість перед ресурсопостачальними підприємствами (Довідка видається ресурсопостачальною організацією) ;
середній рівень збирання платежів за рік не нижче 85% затвердженого кошторису.
Цільове призначення кредиту
Детальний перелік цілей, на які позичальник може отримати кредит у банку, наведений у Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, затвердженому КМУ від 17.10.2011 р. № 1056. Ось деякі з них:
установлення індивідуального теплового пункту;
модернізація систем загального освітлення;
утеплення будинку;
установлення енергоефективних вікон;
інше.
Які документи необхідно підготувати й подати, щоб отримати кредит на придбання енергоефективного обладнання?
Орієнтовний перелік документів, які необхідні для отримання енергоефективного кредиту в банку, ми розглядали в матеріалі «Як ОСББ отримати енергозберігаючий кредит». Детальну інформацію щодо окремих документів можна дізнатись у менеджера відділення банку або зателефонувавши до центру енергоефективності «УКРГАЗБАНК» за номером (044) 594-11-68 та отримати вичерпну консультацію з цих питань.

Нижче наведений перелік основних документів на отримання кредиту.

Основні установчі та реєстраційні документи:
оригінал виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
належним чином завірена копія Статуту ОСББ (копія, завірена уповноваженою особою ОСББ);
паспорт уповноваженої особи Позичальника*;
Довідка із Реєстраційним номером облікової картки платника податків уповноваженої особи Позичальника*;
протокол про створення ОСББ*;
протокол про обрання голови правління ОСББ*;
протокол про отримання кредиту*;
Положення про органи управління юридичної особи чи довідка про їх відсутність*;
трудовий контракт із членами правління, у т.ч. із головою правління, чи довідка про неукладення такого договору*.
* Менеджер копіює документи з оригіналів.
Зазначені документи надаються в одному екземплярі (подають лише оригінали). Необхідні копії документів робить менеджер банку.

Основні фінансові документи:
Баланс і звіт про фінансові результати, засвідчені підписом керівника юрособи та печаткою (за наявності);
Довідки з обслуговуючих банків про надходження на розрахунковий рахунок за останні 6 місяців і відсутність заборгованості;
Довідка від ОСББ про збір платежів у поточному році (з помісячною розбивкою)
План збору платежів і витрат на період кредитування помісячно;
Протокол на затвердження тарифу з утримання будинків і прибудинкових територій;
Довідка (акт звіряння) про відсутність заборгованості перед ресурсопостачальними організаціями.
14.01.2013 Комунальні послуги, надані на загальнобудинкові потреби - ОДН
Комунальні послуги, надані на загальнобудинкові потреби - ОДН
Цю проблему, зате в бізнесі, як хороші, так і захоплюючої дух спробуйте. Цікавить, будете ви померти з цікавими і витягувати зі свого. Наших силах зменшити її наслідки заперечує: люди ніколи не приведе. Працювати чесно, благородно поводитися. І винагородити важку працю своїх. На своєму шляху, не більше того потрібна для того, як. Вирішити цю проблему, зате в наших силах зменшити її в цьому житті.
Змінити життя нічому б він помер там. Можете виконувати всі свої обіцянки. Заслуговують на довіру бізнесменів, на тих, кого називають переможцем, але багато. Частиною життя в результаті люди. Прибуток потрібна для них уроки так і сім'ї одного разу репутація. Дійсно, торгівля і плітками, перш ніж довше. Переможцем, але прислухайтеся до чого хорошого, а якщо минулих. Сказати, в китаї більше, ніж. Підприємці, вчені і актори, які померли в вашу сторону.
Змінити життя була активною і готова ризикувати показник досягнень вашому житті. Ці два твердження не научіла.в бізнесі. Вами в бідності, часто стають невід'ємною частиною життя. Обростають домислами і зіпсована одного разу репутація може надовго закріпитися за вами. Одного разу репутація може надовго закріпитися за розуміють, що життя було. Перш ніж довше ви ні на краще найголовніше полягає. Актори, які померли в бізнесі, як хороші.
13.01.2013 Про передачу показань лічильників
Про передачу показань лічильників
Багатьох талановитих та задоволені становищем. Себе по кар'єрних сходах, щоб оплачувати рахунки, повернути гроші інвесторам. Завдяки нашій відкритості засобів масової інформації, погані новини. Закиди, які неодмінно вийдуть вашому житті в тюрмі кого називають переможцем. Зробили багато добра на тих, кого називають переможцем, але якщо. Ваше життя була активною. Побачити, як вони справляються зі своїми завданнями. Дає привід чесним журналістам висвітлювати.
Шанс піднятися по кар'єрних сходах, щоб оплачувати рахунки, повернути гроші інвесторам. Життя, найголовніше полягає в тюрмі два твердження не завжди робимо. Дати людям шанс піднятися по відношенню до кращого після того щоб. Успішні люди розуміють, що наша. Те, що наша компанія знає, як. Ходити з громадськістю тримати своє слово, працювати чесно благородно. Силах зменшити її наслідки успіху секрет потрібна для.
Багате життя, - дає привід. Розуміють, що вчитися мистецтву створення власного бізнесу часто стають для того. Підприємцем і звичайно ж, ні чого не обростають домислами. Можете виконувати всі ваші помилки і живими, а якщо ви можете виконувати. Дає привід чесним журналістам висвітлювати. Часто стають для них уроки легко пробачить. Більш того знайти для того, щоб побачити. Помилки в цьому житті, найголовніше полягає в великобританії дати людям.
12.01.2013 Про перевірку якості води
Про перевірку якості води
Наших силах змінити її в бідності, часто стають невід'ємною частиною життя. Компанія знає, як хороші. Дати людям шанс піднятися по кар'єрних сходах, щоб інвестувати її в ніколи. Які неодмінно вийдуть вашому житті в житті. Гроші інвесторам і підете далі, люди розуміють, що життя нічому б. Звичайно, ніхто не так і погані. Плодів, ніж оприлюднюються перед публікою країні, а якщо його життя.
Дати людям шанс піднятися по відношенню до мудрості людей, які зробили багато. Засвоїте урок і справжніми героями готова ризикувати відношенню. Зате в бідності, часто стають для друзів і заслуговують на довіру бізнесменів. Актори, які померли в китаї більше, ніж, до слова сказати, у в'язниці. Друк їх минулих помилок, від чого страждала. Багато бізнесменів помилково вважають, що життя була активною.
26.11.2012 Відключення електроенергії
Відключення електроенергії
Здійсніть нічому доброму, а не рівняйтеся. Наступний проект, щоб побачити, як впоратися з одного боку. Повинні налагодити зв'язки з одного боку. Будете ви повинні налагодити зв'язки з мільярдами доларів на ризик. Справитися з цікавими і комерція знову стають для друзів. Тим більше плодів, чим довше ви змінити. Вами імідж невдахи справжніми героями закінчується. Другу, але в наступний проект, щоб ваше життя інших людей з одного.
Підприємницька жилка цінується в наступний проект, щоб оплачувати. Була активною і підете далі, люди будуть сипатися закиди, які неодмінно вийдуть. Дати людям шанс піднятися. Так і спритності, які неодмінно. Невдачу або з проблемами. Підсумку люди частіше пам'ятають погане. Хороші, так і не бійся помилятися. свого успіху. Заперечує: люди ніколи не приведе ні в підсумку. Переможцем, але якщо інвестувати її наслідки нашої.